Centar za metodike i stručnu praksu

Centar za metodike i stručnu praksu osnovan je u akademskoj godini 2022./2023. Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku pred svoje nastavnike i studente postavlja visoke stručne i profesionalne zahtjeve u području odgojno-obrazovnog djelovanja stoga je Centar za metodike i stručnu praksu kao integralna ustrojbena jedinica Fakulteta svoje djelovanje usmjerio k osiguravanju, ali i kontinuiranom iznovljavanju suvremenih teorijskih i praktičnih pomaka s naglaskom na izravno djelovanje u neposrednoj praksi odgajatelja, učitelja razredne nastave i edukacijskih rehabilitatora. Centar je trenutno usmjeren na metodike i stručno-pedagošku praksu triju osnovnih studijskih programa – učiteljski studij, studij ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja te studij edukacijske rehabilitacije. Iz te pozicije Centar promiče sustavnu suradnju i razvijanje partnerskog odnosa nastavnika, studenata i praktičara u dječjim vrtićima, školama i drugim ustanovama kao i suradnju sa širom društvenom zajednicom.

Misija

Misija je Centra za metodike i stručnu praksu stvaranje kvalitetne platforme za stručnu i profesionalnu podršku i inovacije u izravnom odgojno-obrazovnom djelovanju. Stvaranje prepoznatljivog istraživačkoga središta usmjerenog na istraživanje suvremene teorije i prakse te povezivanjem i osnaživanjem suradnje s drugim institucijama, ustanovama i udrugama na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini, Centar ima misiju osnaživanja odgojno-obrazovnoga sustava u cjelini. Misija Centra jest postati mjesto susreta, mjesto profesionalne podrške i mjesto istraživanja.

Vizija

Kroz različite oblike suradnje sa sudionicima izravno ili neizravno uključenima u djelovanje Centra, u nadolazećem razdoblju Centar za metodike i stručnu praksu nastojat će biti prepoznat kao istraživački centar izvrsnosti u području pojedinih metodika integriranih u cjeloviti pristup učenju djeteta/učenika te u području stručno-pedagoške prakse kao prepoznatljivog i društveno-korisnog djelovanja studenata, sveučilišnih nastavnika i praktičara u odgojno-obrazovnom sustavu i širem društvenom okruženju.

U skladu s misijom Centra, kao početno djelovanje uspostavit će se suradnja s drugim sastavnicama Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku te drugim centrima/katedrama u Republici Hrvatskoj i izvan nje; studenti i studentice Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti uključit će se u rad Centra na svim razinama – od nastave pa do popularizacije profesije; osigurat će se različiti oblici cjeloživotnog učenja i usavršavanja (seminari, tribine, okrugli stol, programi i dr.); podržavat će se stvaranje ALC – Alumni Learnig Community – kao oblika sustavnog umrežavanja studenata, praktičara i znanstvene zajednice; razvijat će se kvalitetni suradnički i partnerski odnos s vrtićima, školama i drugim ustanovama kao vježbaonicama; razvijat će se i njegovati suradnja s jedinicama lokalne i regionalne samouprave te udrugama koje djeluju na području odgoja i obrazovanja i rada s djecom i mladima; kroz poticanje znanstvenog i stručnog djelovanja članova Centra posredno će se inovirati odgojno-obrazovna praksa.

Predstojnica Centra:

Ime i prezime dr. sc. Valentina Majdenić, izv. prof.
Zvanje Izvanredna profesorica
e-adresa vmajdenic@foozos.hr
Broj ureda 64
Istraživački interesi

metodika književnosti, metodika medijske kulture, regionalna i zavičajna književnost

Akademske godine 2005./2006. upisala poslijediplomski sveučilišni studij Književnost i kulturni identitet. Doktorski rad Recepcija slavonske književnosti u osnovnoškolskim udžbenicima (od 1. do 8. razreda) od 1970. do 2008. godine obranila 27. siječnja 2012. godine pred sljedećim povjerenstvom: prof. dr. sc. Ana Pintarić (članica povjerenstva, predsjednica povjerenstva), doc. dr. sc. Dubravka Smajić (članica povjerenstva) i izv. prof. dr. sc. Irena Vodopija (članica povjerenstva, mentorica). Dana 16. ožujka 2012. godine izabrana u suradničko zvanje više asistentice i na radno mjesto više asistentice iz znanstvenoga područja humanističkih znanosti, znanstvenoga polja teorija i povijest književnosti, znanstvena grana kroatistika. Dana 19. prosinca 2013. godine stekla zvanje docenta iz znanstvenoga područja humanističkih znanosti, znanstvenoga polja teorija i povijest književnosti, znanstvena grana kroatistika. Znanstveno je zanimanje usmjereno metodici književnosti i metodici medijske kulture te zavičajne i regionalne književnosti. Suautorica je udžbenika hrvatskoga jezika za mlađu školsku dob od 2. do 4. razreda. Članica je projekta Erasmus K2 Pacemaking the education and employment: answers to new challenges and apportunities (kratica projekta: P-EE). Projekt je trajao od 1. 10. 2016. do 31. 3. 2018. godine (18 mjeseci). Nositelj projekta za Hrvatsku: Pučko otvoreno učilište Koprivnica. Partner na projektu za Hrvatsku: Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku. Kod projekta: 7E470F9E5337D292

Podatci o projektu dostupni su na sljedećoj poveznici:

http://ec.europa.eu/education/erasmus-plus/national-agencies_en.htm

Popis publikacija (poveznica na CroRIS) CroRIS - Valentina Majdenić

Članovi Centra:

Ime i prezime prof. dr. sc. Edita Borić, u trajnom izboru
Zvanje Redovita profesorica u trajnom izboru
e-adresa eboric@foozos.hr
Broj ureda 45
Istraživački interesi obrazovanje učitelja i nastavnika iz područja pedagoških kompetencija, održivoga razvoja, poduzetništva u obrazovanju, ishoda učenja; usmjerenost nastave na učenika, kvaliteta nastave, istraživačka nastava; odgoj i obrazovanje za okoliš i zavičajne sadržaje

Edita Borić magistrirala je u području prirodnih znanosti, znanstvenom polju biologija, grana mikrobiologija na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Doktorirala je na Biotehničkom fakultetu Sveučilišta u Ljubljani iz interdisciplinarnih znanstvenih područja: znanstvenoga područja prirodnih znanosti, polja biologija i znanstvenoga područja društvenih znanosti, polja pedagogija. Dodatno se usavršavala za provođenje vanjskih audita visokoškolskih institucija. Završila je edukaciju za rad s djecom u Zagrebu koja se sastojala od četiri modula (Emocionalni razvoj i podrška, Djeca s posebnim potrebama, Terapeutska igra i Suradnja s roditeljima (2016. – 2017.)) te edukaciju Greenway winter school pri Sveučilištu u Pečuhu.

Više godina surađuje s Pedagoškim fakultetom Sveučilišta u Mariboru, Filozofskim fakultetom Sveučilišta u Trnavi, Filozofskim fakultetom Sveučilišta u Tuzli, Sveučilištem u Novom Sadu, Visokom školom Jözsefa Eötvösa u Baji itd.

Kao pozvana gostujuća profesorica sudjelovala je u projektu Involvement of visiting foreign expert and university teachers in the pedagogical process as a pillar of quality development process of internationalization of the University of Maribor (INOVUP).

Bila je voditeljica ili suradnica na više znanstveno-istraživačkih projekata, npr. Biološka istraživanja Specijalnog zoološkog rezervata Kopački rit, Zaštita voda rezervata Kopački rit, Nastava usmjerena na istraživanje i djelovanje, Poticanje ekološkoga obrazovanja mladih u Istočnoj Slavoniji, Kompetencije u nastavi prirode i biologije, Usmjerenost nastave prirode i društva na razine postignuća učenika. Bila je voditeljica bilateralnoga projekta Slovenije i Hrvatske Kulturna baština u primarnom obrazovanju Slovenije i Hrvatske, kao i projekta NATURAVITA za izradu edukativnih programa i priručnika za edukaciju u šumi.

Predsjednica je i voditeljica Poslijediplomskoga sveučilišnog doktorskog studija Obrazovne znanosti i perspektive obrazovanja pri FOOZOS-u. Zamjenica je predsjednika i voditeljica Poslijediplomskoga sveučilišnog specijalističkog studija Održivo i kružno biogospodarstvo.

Glavna je urednica časopisa Život i škola. Predsjednica je ispitnih povjerenstava za polaganje stručnih ispita iz Prirode i društva za učitelje. Bila je prodekanica za nastavu na Učiteljskom fakultetu u Osijeku.

Stalni je sudski vještak za područje biologije i pedagogije.

Popis publikacija (poveznica na CroRIS) CroRIS - Edita Borić

Ime i prezime prof. dr. sc. Zdenka Kolar-Begović, u trajnom izboru
Zvanje Redovita profesorica u trajnom izboru
e-adresa zkolar@foozos.hr
Broj ureda 40
Istraživački interesi neasocijativne algebarske strukture, geometrija
Zdenka Kolar-Begović diplomirala je matematiku i fiziku 1993. godine na Pedagoškom fakultetu u Osijeku. Magistrirala je 1999. godine iz područja prirodnih znanosti, polja matematike na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu. Doktorski rad iz područja prirodnih znanosti, polja matematike obranila je 2003. godine na PMF-u u Zagrebu. Nakon završetka diplomskoga studija radila je kao asistentica na Katedri za matematiku Pedagoškoga fakultetu u Osijeku. Od 1999. godine radi na Odjelu za matematiku u Osijeku, danas Fakultetu primijenjene matematike i informatike, i Učiteljskom fakultetu, danas Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti.

Bila je potpredsjednica Znanstvenoga odbora međunarodnih znanstvenih kolokvija Mathematics and Children 2007., 2009., 2011. i 2013. godine te predsjednica Organizacijskog odbora 2015., 2017., 2019., 2021. i 2023. godine. Jedna je od urednica šest znanstvenih monografija Mathematics Teaching for the Future (2013), Higher Goals in Mathematics Education (2015), Mathematics Education as a Science and a Profession (2017), Towards New Perspectives on Mathematics Education (2019), Advances in Research on Teaching Mathematics (2022) i Effective Teaching and Learning of Mathematics Through Bridging Theory and Practice (2024). Od 2012. godine glavna je urednica Osječkoga matematičkog lista. Bila je prodekanica za poslovne odnose i međunarodnu suradnju Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti od 2014. do 2018. godine. Bila je voditeljica Odsjeka za prirodne znanosti od 2006. do 2014. te od 2018. do 2023. godine. Od 2023. godine obnaša dužnost pročelnice Odsjeka za prirodne znanosti.

Članica je Geometrijskoga seminara na Matematičkom odjelu PMF-a u Zagrebu, Hrvatskoga društva za geometriju i grafiku, Hrvatskoga matematičkog društva i Udruge matematičara Osijek. Recenzentica je časopisa Mathematical Reviews. Objavila je 60 znanstvenih radova u časopisima s međunarodnom recenzijom te izlagala na 30 međunarodnih znanstvenih skupova. Drži predavanja iz kolegija Metodika matematike II i Matematika i nadareni učenici na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti te Elementarna geometrija i Konstruktivna i analitička geometrija na Fakultetu primijenjene matematike i informatike. U zvanje redovite profesorice u trajnom zvanju izabrana je 2022. godine.

Popis publikacija (poveznica na CroRIS) CroRIS – Zdenka Kolar-Begović

Ime i prezime prof. dr. sc. Ivana Đurđević Babić
Zvanje Redovita profesorica
e-adresa idjurdjevic@foozos.hr
Broj ureda 65
Istraživački interesi metode umjetne inteligencije, neuronske mreže i njihova primjena te primjena ostalih metoda rudarenja podataka (data mining), upotreba informacijske i komunikacijske tehnologije u odgoju i obrazovanju

Ivana Đurđević Babić nositeljica je sljedećih kolegija na integriranom prijediplomskom i diplomskom sveučilišnom studiju Učiteljski studij: Informatika u obrazovanju, Internet u odgoju i obrazovanju, Metodika nastavnog predmeta Informatika, Web programiranje, Programski jezik Logo te Računalo u odmoru i razonodi. Akademske godine 2024./2025. nositeljica je i na kolegijima Augmentativna stvarnost u edukacijskoj rehabilitaciji koji se izvodi na prijediplomskom sveučilišnom studiju Edukacijska rehabilitacija te Digitalni alati u inkluzivnom obrazovanju koji se izvodi na sveučilišnom prijediplomskom studiju Logopedija. Bila je nositeljica kolegija Informatička pismenost koji se izvodi na izvanrednom sveučilišnom preddiplomskom studiju Rani i predškolski odgoj i obrazovanje te kolegija Oblikovanje teksta, Uvod u računarstvo, algoritmi i strukture podataka te Računalne baze podataka koji se izvode na integriranom preddiplomskom i diplomskom sveučilišnom studiju Učiteljski studij. Aktivno sudjeluje kao izlagačica na međunarodnim i domaćim znanstvenim konferencijama te je bila recenzentica stručnih i znanstvenih članaka. Uže su područje njezina znanstvenog interesa metode umjetne inteligencije, neuronske mreže i njihova primjena te upotreba informacijske tehnologije i interneta u obrazovanju i ostalim segmentima života.

Od 2015. do 2019. godine obnašala je dužnost predsjednice Katedre za matematiku i informatiku u sastavu Odjela za prirodne znanosti, a osnivanjem Katedre za informaciju, komunikaciju i tehniku na Odsjeku za prirodne znanosti u listopadu 2017. godine obnaša dužnost predsjednice ove katedre na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti. Obnašala je i dužnost predsjednice Povjerenstva za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete (mandatno razdoblje od 1. listopada 2018. do 30. rujna 2022. godine), a trenutno obnaša i dužnost predsjednice Odbora za završne i diplomske radove na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti u sastavu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku u mandatnom razdoblju od 2022. do 2026. godine.

Popis publikacija (poveznica na CroRIS) CroRIS – Ivana Đurđević Babić

 

 

Name and surname Ivana Đurđević Babić, Ph.D.
Title Associate professor
e-mail idjurdjevic@foozos.hr
Office Nr. 62
Research interests artificial intelligence, neural networks and their application and application of other methods of data mining, the use of information and communication technology in education
Ivana Đurđević Babić teaches courses at integrated undergraduate and graduate five-year university class teacher studies: Word processing, Introduction to computer science, Informatics in education,Internet in education, Web programming, Logo – programming language, Algorithms and data structure, Computers in leisure and Computer data bases. In addition, she teaches course Computer literacy which is being conducted at the part time university undergraduate study of Early Childhood Education and Pre-school Education. She actively participated at international and domestic scientific conferences and was a reviewer of professional and scientific articles. From 2015 until 2019, she holds the position of Chair President of the Chair of Mathematics and Informatics as part of the Department of Natural Sciences at the Faculty of Education. She currently holds the position of Chair of the Commission for Quality Improvement and Quality Assurance (mandate from October 1, 2018 to September 30, 2022). She is a member of the Croatian Operational Research Society (CRORS).
List of publications (CROSBI link) https://www.bib.irb.hr/pregled/znanstvenici/285633?page=1

Ime i prezime prof. dr. art. Goran Kujundžić
Zvanje Redoviti profesor
e-adresa gkujundzic@foozos.hr
kujundzic.likovnakultura@gmail.com
Broj ureda 35
Istraživački interesi likovna umjetnost, metodika likovne kulture

Goran Kujundžić rođen je u Subotici 1976. godine. Diplomirao je 2003. grafiku na Akademiji likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu. Na istoj je akademiji 2014. godine stekao zvanje doktora umjetnosti završivši poslijediplomski doktorski studij slikarstva. Bio je zaposlen kao nastavnik Likovne kulture u osnovnoj školi te u Školi primijenjene umjetnosti i dizajna kao nastavnik stručnih predmeta.

Trenutno je zaposlen na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti u zvanju redovitoga profesora. Izlagao je na više samostalnih i skupnih izložbi u zemlji i inozemstvu. Ilustrirao je nekoliko knjiga za djecu osječkih autorica.

Popis publikacija (poveznica na CroRIS) CroRIS Goran Kujundžić

Ime i prezime dr. sc. Lidija Bakota, izv. prof.
Zvanje Izvanredna profesorica
Prodekanica za nastavu
e-adresa lbakota@foozos.hr
Broj ureda Ured prodekana i ured broj 64
Istraživački interesi rano učenje hrvatskoga jezika, pisanje i proučavanje udžbeničke građe namijenjene učenicima mlađe školske dobi, strategije razumijevanja pri čitanju književnih i informativnih tekstova u razrednoj nastavi

Dr. sc. Lidija Bakota, izv. prof., zaposlena je na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Doktorat znanosti stekla je 2010. godine obranivši doktorski rad Komunikacijski model govornih vježbi u osnovnoj školi na Filozofskome fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Od 2012. godine u zvanju je docentice znanosti iz znanstvenoga područja humanističke znanosti – kroatistika na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Osim znanstvenoga rada, suradnica je i u pisanju udžbenika hrvatskoga jezika za mlađu školsku dob. Bila je članica projekta Erasmus K2 Pacemaking the education and employment: answers to new challenges and apportunities (kratica projekta: P-EE, kod projekta: 7E470F9E5337D292. Podatci o projektu dostupni su na sljedećoj poveznici: http://ec.europa.eu/education/erasmus-plus/national-agencies_en.htm) od 1. 10. 2016. do 31. 3. 2018. (18 mjeseci). Nositelj je projekta za Hrvatsku bilo Pučko otvoreno učilište Koprivnica, a Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku bio je partner na projektu za Hrvatsku. Suradnici na projektu bili su Spoleczna Akademia Nauk (Poljska, www.san.edu.pl), Infor Elea (Italija, www.inforelea.academy), Slovo 21 (Češka, www.slovo21.cz), MBM Training and Development Center lTD (Velika Britanija, www.mbmtraining.uk) i Vlnius „Židinio“ (Litva, www.zidinio.vilnius.Im.It).

Projekt je nastao iz potrebe usklađivanja obrazovnoga sustava i tržišta rada. Temeljni je cilj projekta kreiranje inovativnoga kurikuluma za obrazovanje i osposobljavanje zaposlenika obrazovnih ustanova s ciljem povećanja njihovih kompetencija za rad s migrantima, azilantima i Romima kao sekundarnim ciljnim grupama. Kao članica projekta sudjelovala je u izradi kurikula usmjerenoga na osposobljavanje polaznika za inovativno zanimanje Stručnjak za koordinaciju obrazovanja i zapošljavanja. Sudjelovala je u izradi četiriju kurikula: Modul 1. Andragoški modeli poučavanja (Expert for coordination of education and employment); Modul 2. Moderne komunikacijske tehnologije (Modern communication technology); Modul 3. Upravljanje ljudskim potencijalima: istraživanje, analiza, planiranje i realizacija (Human Resources Management: research, analysis, planning and implementation); Modul 4. Međukulturalne kompetencije (Cross cultural competence). Po završetku navednoga programa polaznici će stečenim zvanjem doprinijeti uključivanju spomenutih sekundarnih ciljnih grupa u procese obrazovanja i zapošljavanja u sredini u kojoj žive. Kao članica projekta izradila je u suautorstvu brošuru Pacemaking the education and employment: answers to new challenges and opportunities.

Popis publikacija (poveznica na CroRIS) https://www.croris.hr/osobe/profil/3721

Ime i prezime dr. sc. Tijana Borovac, izv. prof.
Zvanje Izvanredna profesorica
e-adresa tborovac@foozos.hr
Broj ureda 49
Istraživački interesi rani i predškolski odgoj i obrazovanje, inicijalno obrazovanje odgojitelja, profesionalni razvoj odgojitelja, vođenje u RPOO-u
 

Dr. sc. Tijana Borovac, izv. prof., osnovnu i srednju školu (Jezična gimnazija) završila je u Osijeku. Godine 2002. diplomirala je na Visokoj učiteljskoj školi u Osijeku stekavši zvanje odgojiteljice predškolske djece. Tijekom školovanja 2000. godine dobila je Rektorovu nagrada za izniman uspjeh na studiju. Godine 2004. diplomirala je na Ekonomskom fakultetu u Osijeku (smjer marketing management) stekavši zvanje diplomirane ekonomistice. Doktorirala je iz područja društvenih znanosti, polja pedagogije obranom rada Socijalna interakcija djece u dobno mješovitim skupinama ustanova ranoga i predškolskoga odgoja na Poslijediplomskom sveučilišnom doktorskom studiju pedagogije, smjer Rani odgoj i obrazovanje u obiteljskom i institucionalnom okruženju na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Zaposlena je od 2007. godine na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku. Izvodi nastavu na prijediplomskom i diplomskom studiju Rani i predškolski odgoj i obrazovanje iz područja integriranoga kurikuluma, vođenja, akcijskih istraživanja u ranom i predškolskom odgoju i obrazovanju.

Sudjelovala je u više stručnih i znanstveno-istraživačkih projekta (koje su novčano potpomogli projekt HRZZ-ECLAT, Adris, UNICEF) uvijek nastojeći istražiti perspektivu djece rane i predškolske dobi. Autorica je stručnih i znanstvenih radova iz područja ranoga i predškolskoga odgoja i obrazovanja usmjerenih izobrazbi budućih odgojitelja, njihovu profesionalnom razvoju, izvršnim funkcijama djece, igri i dr. Autorica je i suautorica triju poglavlja u prvom hrvatskom udžbeniku iz područja rane i predškolske pedagogije Pedagogija ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja. Sudjelovala je na brojnim domaćim i međunarodnim konferencijama iz RPOO-a (EECERA, OMEP) te bila članica više znanstvenih, programskih i organizacijskih odbora. Predsjednica je Programskoga i članica Organizacijskoga odbora 1. i 2. međunarodne znanstveno-stručne konferencije KOMPAS – Kompetentni sustavi u ranom i predškolskom odgoju i obrazovanju na FOOZOS-u 2022. i 2024. u Osijeku.

Agencija za odgoj i obrazovanje imenovala ju je 2020. godine predsjednicom Ispitnoga povjerenstva za polaganje stručnih ispita za odgojitelje u dječjim vrtićima.

Popis publikacija (poveznica na CroRIS) CroRIS - Tijana Borovac

Ime i prezime dr. art. Jelena Kovačević, izv. prof.
Zvanje Izvanredna profesorica
e-adresa jkovacevic@foozos.hr
jelenakovacevic4982@gmail.com
Broj ureda 59
Istraživački interesi metodika likovne kulture, umjetnost, art-terapija
Jelena Kovačević rođena je u Osijeku 1982. godine gdje je završila osnovnu i srednju školu. Godine 2005. diplomirala je grafiku na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu, a 2009. godine magistrirala grafiku na Akademiji za likovno umetnost i oblikovanje u Ljubljani. Godine 2020. doktorirala je na poslijediplomskom doktorskom studiju slikarstva na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu, a 2021. specijalizirala art-terapiju na Poslijediplomskom specijalističkom studiju kreativne terapije na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku u suradnji s Medicinskim fakultetom Osijek. Zaposlena je u zvanju izvanredne profesorice na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Izlagala je na više samostalnih i grupnih izložbi. Autorica je popularno-znanstvene monografije Umjetnost i dobrobit. Likovno stvaralaštvo u službi mentalnoga zdravlja (2023).
Popis publikacija (poveznica na CroRIS) CroRIS Jelena Kovačević

Ime i prezime dr. sc. Lidija Nikolić, izv. prof.
Zvanje Izvanredna profesorica
e-adresa lnikolic@foozos.hr
Broj ureda 60
Istraživački interesi glazbena pedagogija i psihologija glazbe (s naglaskom na visokoškolsko glazbeno obrazovanje budućih učitelja primarnoga obrazovanja i odgojitelja predškolske djece)

Lidija Nikolić je na Pedagoškom fakultetu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku 1996. godine stekla diplomu profesorice glazbene kulture. Godine 2016. obranila je doktorski rad na Sveučilišnom poslijediplomskom studiju Znanost o glazbenoj umjetnosti – modul Glazbena pedagogija na Fakultetu muzičke umetnosti Univerziteta umetnosti u Beogradu.

Od 1996. godine nastavnica je glazbe na studijima za buduće učitelje primarnoga obrazovanja i odgojitelje predškolske djece pri Pedagoškom fakultetu, a danas pri Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku u znanstveno-nastavnom zvanju izvanredne profesorice. Nastavni predmeti koje je izvodila ili još izvodi jesu Sviranje, Zbor, Pjevanje i sviranje, Teorija glazbe, Glazbena kultura, Metodika glazbene kulture, Glazbena slušaonica, Glazbena kultura s metodikom, Dječje glazbeno stvaralaštvo, Glazba s praktikumom, Glazba u integriranom kurikulu, Poznavanje glazbenoga jezika. Autorica je pozitivno recenziranih i usvojenih nastavnih programa obveznih glazbenih predmeta na učiteljskom studiju 1998., 2003. i 2005. godine te 2002. i 2005. godine na studiju predškolskoga odogoja.

Izlaže radove na međunarodnim znanstvenim skupovima iz područja glazbene pedagogije te objavljuje znanstvene radove u Hrvatskoj i inozemstvu.

Popis publikacija (poveznica na CroRIS) CroRIS - Lidija Nikolić

Ime i prezime dr. sc. Vesna Svalina, izv. prof.
   
e-adresa

vsvalina@foozos.hr

vesna.svalina@gmail.com

Osobna mrežna stranica www.vesna-svalina.net
Broj ureda 52
Istraživački interesi glazbeno obrazovanje u osnovnim i srednjim školama, glazbena darovitost, kreativnost u glazbenom obrazovanju, muzikoterapija i inkluzivno obrazovanje, primjena tehnologije u glazbenom obrazovanju, razvoj osobnih i socijalnih vještina kroz glazbu, slušanje glazbe kao područje u nastavi
 

Dr. sc. Vesna Svalina (1968.) izvanredna je profesorica iz područja glazbene pedagogije i predsjednica Katedre za glazbenu umjetnost na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Diplomirala je na Pedagoškom fakultetu u Osijeku (1991.), a magisterij iz glazbene pedagogije stekla je na Muzičkoj akademiji u Zagrebu (2009.). Doktorirala je na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu (2013.) iz područja društvenih znanosti, polja odgojnih znanosti.

Znanstvene radove objavljuje u časopisima, odnosno u zbornicima s domaćih i međunarodnih skupova. Autorica je dviju knjiga iz područja glazbene pedagogije, objavila je više od četrdeset znanstvenih radova te je sudjelovala na više desetaka domaćih i međunarodnih znanstvenih skupova (Cambridge (UK), Pariz (Francuska), Rostock (Njemačka), Cetinje (Crna Gora), Ljubljana, Ruše (Slovenija), Beograd, Kragujevac (Srbija), Dubrovnik, Osijek, Pula, Split, Zadar, Zagreb (Hrvatska)). Vodila je znanstveno-istraživačke projekte i surađivala na bilateralnom projektu o glazbenoj i likovnoj darovitosti.

Aktivno je sudjelovala u organizaciji međunarodnih konferencija, uključujući 6. Međunarodni simpozij glazbenih pedagoga i Prvu međunarodnu konferenciju Kreativni pristupi učenju i poučavanju – CALT. Također je članica uredništva nekoliko međunarodnih časopisa. Od 2015. do 2018. godine bila je izvršna urednica časopisa Život i škola, a od 2021. godine članica je uredništva časopisa SN Social Sciences, International Journal of Psychological and Brain Sciences i Journal for the Interdisciplinary Art and Education.

Uz znanstveni rad, ostvarila je zapažene rezultate u umjetničkom djelovanju sa zborovima, s kojima je nastupala u Hrvatskoj i inozemstvu (Italija, Njemačka, Austrija, Slovenija, Švicarska). Dobitnica je brojnih državnih i međunarodnih nagrada, uključujući posebna priznanja za najbolju izvedbu obvezne skladbe i dirigentski nastup.

Popis publikacija (poveznica na CroRIS) CroRIS Vesna Svalina

Ime i prezime dr. sc. Mirna Erk, doc.
Zvanje Docentica
e-adresa merk@foozos.hr
Broj ureda 61
Istraživački interesi ovladavanje inim jezicima, glotodidaktika, čimbenik dobi, individualni i kontekstualni čimbenici stranjezičnoga razvoja, jezični unos i interacija
Mirna Erk završila je studij engleskoga i njemačkoga jezika i književnosti 1995. godine u Osijeku (Pedagoški fakultet, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku). Od 1999. godine radi na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti (prethodno Visoka učiteljska škola u Osijeku, odnosno Učiteljski fakultet u Osijeku). Na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu magistrirala je 2005. i doktorirala 2013. godine. Do 2020. godine radila je na mjestu više predavačice te je bila usmjerena stručnom radu i aktivnostima objavljivanja stručnih radova, izlaganjima na stručnim skupovima i aktivima za nastavnike stranih jezika, vođenju radionica za nastavnike stranih jezika, organizaciji ljetnih škola i predavanja domaćih i stranih izlagača (u okvirima djelovanja osječke podružnice Hrvatskoga udruženja profesora engleskog jezika). Od 2020. godine je u znanstveno-nastavnom zvanju. Drži sljedeće kolegije: Teorije učenja i usvajanja jezika, Rano poučavanje engleskog jezika, Metodičke vježbe engleskog jezika, kao i kolegije engleskoga jezika kao jezika struke. Pod njezinim je mentorstvom izrađeno više od 20 diplomskih i završnih radova. Do sada je sudjelovala u četiri projekta, od čega su dva bila međunarodna znanstveno-istraživačka projekta. Izlagala je na brojnim međunarodnim i domaćim, znanstvenim i stručnim skupovima, više puta kao pozvana predavačica. Objavljuje izvorne znanstvene, pregledne i stručne radove o čimbeniku dobi u procesu ovladavanja stranim jezikom, uvjetima u kojima se ovladava engleskim jezikom u RH, jezičnom unosu i interakciji na nastavi stranoga jezika, osobito iz perspektive uloge materinskoga na nastavi stranoga jezika. Sudjeluje i u cjeloživotnom obrazovanju nastavnika stranoga jezika i popularizaciji znanosti među nastavnicima, roditeljima i učenicima. Trenutno vodi projekt o informalnoj izloženosti engleskom jeziku (CroRIS 8590) sa svrhom unaprjeđenja nastave engleskoga jezika koja treba zadovoljiti stvarne (školske i izvanškolske) potrebe učenika s obzirom na raznovrsne kontakte koje ostvaruju s drugim, izvornim i neizvornim, korisnicima engleskoga jezika preko različitih medija.
Popis publikacija (poveznica na CroRIS) CroRIS - Mirna Erk

Ime i prezime dr. sc. Ana Katalenić, doc.
Zvanje Docentica
e-adresa akatalenic@foozos.hr
Broj ureda 63
Istraživački interesi matematičko obrazovanje, kompetencije učitelja
Ana Katalenić diplomirala je matematiku i informatiku 2009. godine na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Akademski stupanj doktorice znanosti stekla je 2017. godine na istom fakultetu obranom doktorskoga rada Asimptota i asimptotsko ponašanje – didaktička transpozicija objekta znanja u gimnazijskom obrazovanju u Republici Hrvatskoj pod mentorstvom prof. dr. sc. Aleksandre Čižmešije i prof. dr. sc. Željke Milin Šipuš. Od srpnja 2009. godine zaposlena je na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku gdje drži nastavu iz područja informatike, matematike i metodike matematike. U zvanje docentice izabrana je 2022. godine. Bila je suvoditeljica izvannastavne aktivnosti za učenike četvrtoga razreda osnovne škole s posebnim interesom za matematiku i suradnica na znanstvenom projektu Obrazovanje učenika s posebnim interesom za matematiku (2008. – 2013.) pod vodstvom izv. prof. dr. sc. Margite Pavleković. Članica je Hrvatskoga matematičkog društva, Udruge matematičara Osijek i Seminara za metodiku nastave matematike te uredništva stručnoga časopisa Matematika i škola, kao i Organizacijskoga i Znanstvenoga odbora međunarodnoga znanstvenog kolokvija Mathematics and Children. U suautorstvu sa studenticama učiteljskoga studija sudjelovala je na Kongresu nastavnika matematike i u aktivnostima popularizacije znanosti. Izlagala je samostalno i u suautorstvu na više stručnih i znanstvenih skupova. Suautorica je nekoliko znanstvenih i stručnih radova u edukacijskoj matematici i jedna od urednica znanstvenih monografija Effective teaching and learning of mathematics through bridging theory and practice (2024) i Advances in research on teaching mathematics (2022). Živi u Đakovu sa suprugom i troje djece.
Popis publikacija (poveznica na CroRIS) CroRIS – Ana Katalenić

Ime i prezime dr. sc. Zvjezdana Penava Brekalo, doc.
Zvanje Docentica
e-adresa zpenavabrekalo@foozos.hr
Broj ureda 51
Istraživački interesi
Zvjezdana Penava Brekalo diplomirala je 1990. godine na Pedagoškom fakultetu u Osijeku te stekla zvanje profesorice engleskoga i njemačkoga jezika i književnosti. Od 1990. do 1995. živi i radi u Beču, a tijekom Domovinskoga rata zaposlena je na Pedagoškom institutu grada Beča na Projektu za prihvat i integraciju djece izbjeglica u školski sustav grada Beča, djelujući kao koordinatorica izrade metodičko-didaktičkih materijala za nastavu dvojezičnoga opismenjavanja, te izravno u nastavnom procesu. Posljedično, u Beču objavljuje Kommentar zum Lehrplan der Volksschule 1995. godine. Iste se godine zbog stručnoga i jezičnoga usavršavanja preselila u Toronto. Vrativši se u domovinu 1998. godine, zaposlila se kao profesorica engleskoga i njemačkoga jezika na II. gimnaziji Osijek te je u zvanju profesora savjetnika od 2014. do travnja 2020. voditeljica Županijskoga stručnog vijeća profesora engleskog jezika. Od 2002. do 2005. godine na Višoj učiteljskoj školi, kao vanjska suradnica, predavala je studentima Učiteljskoga studija s pojačanim učenjem njemačkoga jezika. Godine 2008. magistrirala je s temom Osobni marketing na Ekonomskom fakultetu u Osijeku, a 2012. doktorirala  na Fakultetu ekonomije i turizma »Dr. Mijo Mirković« pri Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli s temom Konceptualizacija obrazovanja za osobni marketing u visokoškolskom poslovnom obrazovanju. Od svibnja 2020. zaposlena je na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti gdje predaje sljedeće kolegije: Integrirana nastava, Metodika odgoja, Osobni marketing učitelja te Akcijska istraživanja u ranom i predškolskom odgoju i obrazovanju.
Popis publikacija (poveznica na CroRIS) CroRIS - Zvjezdana Penava Brekalo

Ime i prezime dr. sc. Ana Popović, doc.
Zvanje Docentica
e-adresa apopovic@foozos.hr
Broj ureda 59
Istraživački interesi znanost o umjetnosti, obrazovne znanosti

Ana Popović rođena je 5. ožujka 1984. godine u Zagrebu. Maturirala je na III. gimnaziji u Osijeku, Glazbenoj školi Franje Kuhača u Osijeku (smjer glazbenik – teoretičar) i Glazbenoj školi Vatroslava Lisinskog u Zagrebu (smjer glazbenik – trombonist). Diplomirala je muzikologiju na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.

Nakon završetka studija radila je u struci kao nastavnica različitih glazbenih predmeta u osnovnim, srednjim i glazbenim školama (povijest glazbe, glazbeni oblici, solfeggio, harmonija, zbor, klavir, glazbena umjetnost i glazbena kultura). Od 2017. godine zaposlena je na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Sudjeluje u nastavi različitih glazbenih kolegija na integriranom prijediplomskom i diplomskom sveučilišnom Učiteljskom studiju te redovnom i izvanrednom Sveučilišnom prijediplomskom i diplomskom studiju Rani i predškolski odgoj i obrazovanje. Doktorirala je 2022. godine na poslijediplomskom interdisciplinarnom sveučilišnom studiju Kulturologija, smjer Kultura, umjetnost i književnost u europskome kontekstu na Doktorskoj školi Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku s temom Glazbeni krajolik Osijeka i regije pod mentorstvom prof. dr. sc. Laure Šakaje.

Redovito objavljuje znanstvene, stručne i popularne radove, kao i glazbene kritike, a aktivno nastupa i kao trombonistica u različitim glazbenim sastavima (orkestar, big band). Aktivno sudjeluje na brojnim znanstvenim i stručnim skupovima. Članica je Hrvatskoga muzikološkog društva; bavi se i obrazovanjem odraslih.

Popis publikacija (poveznica na CroRIS) CroRIS – Ana Popović

Ime i prezime dr. sc. Ida Somolanji Tokić, doc.
Zvanje Docentica
e-adresa isomolanji@foozos.hr
Broj ureda 49
Istraživački interesi rani i predškolski odgoj i obrazovanje, integrirani kurikul, dječja igra, prijelazi u odgoju i obrazovanju

Ida Somolanji Tokić rođena je 5. veljače 1985. godine u Požegi. Osnovnu i srednju školu završila je u Osijeku. Diplomirala je 2007. na Filozofskom fakultetu u Osijeku pedagogiju i hrvatski jezik i književnost. Doktorirala je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu 2018. godine s temom Kurikulumske poveznice tijekom prijelaza djeteta iz dječjeg vrtića u osnovnu školu pod mentorstvom prof. dr. sc. Edite Slunjski.

Radila je u osnovnoj školi, a od 2008. godine zaposlena je na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku. Trenutno je u zvanju docentice. Članica je Odsjeka za društvene znanosti te Centra za metodike i stručnu praksu. Koordinira izvođenje metodičkih vježbi u dječjim vrtićima i stručne prakse za prijediplomski i diplomski sveučilišni studij Rano i predškolski odgoj i obrazovanje.

Izvodi nastavu iz rane i predškolske pedagogije, integriranoga kurikula, projektnoga pristupa učenju te akcijskih istraživanja.

Znanstveni interes usmjerila je integriranom kurikulu, profesionalnom razvoju, dječjoj igri te odgojno-obrazovnim prijelazima nastojeći svojim istraživačkim i nastavnim djelovanjem podržavati suvremene spoznaje i razvijati pedagogijske inovacije prilagođene hrvatskom odgojno-obrazovnom kontekstu. Autorica je znanstvenih i stručnih radova iz navedenih područja, kao i dvaju poglavlja u prvom hrvatskom udžbeniku iz rane i predškolske pedagogije.

Aktivno sudjeluje na pozvanim predavanjima na stručnim i znanstvenim konferencijama te ih i održava. U povjerenstvima je domaćih i stranih konferencija. Jedna je od idejnih začetnica međunarodne konferencije Kompetentni sustavi u ranom i predškolskom odgoju i obrazovanju (KOMPAS). Recenzentica je u domaćim i inozemnim časopisima.

Članica je radnih skupina među kojima ističe Povjerenstvo za izradu prijedloga standarda kvalifikacija na razinama visokog obrazovanja. Od sudjelovanja na projektima ističe Unaprjeđivanje inkluzivnosti inicijalnog obrazovanja odgojitelja djece rane i predškolske dobi (UFZG i UNICEF).

Predsjednica je Ispitnoga povjerenstva za polaganje stručnih ispita za pripravnike stručne suradnike pedagoge u dječjim vrtićima te za pripravnike odgojitelje u dječjim vrtićima.

Članica je Hrvatskoga pedagogijskog društva, OMEP-a Hrvatska, Hrvatskoga udruženja za obrazovna istraživanja, Profesionalne zajednice učenja ENNEA te udruge Alumni FFOS.

Popis publikacija (poveznica na CroRIS) CroRIS – Ida Somolanji Tokić

Ime i prezime dr. sc. Dražen Rastovski, doc.
Zvanje Docent
e-adresa drastovski@foozos.hr
Broj ureda 56
Istraživački interesi plivanje, kineziološka metodika, kineziološka edukacija
 

Dražen Rastovski rođen je u Osijeku 8. travnja 1970. godine. U rodnom je gradu završio osnovnu i srednju školu. Hrvatski je državljanin. Diplomirao je na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu 1998. godine i stekao zvanje profesora fizičke kulture s dodatnim usmjerenjem - sportovi na vodi. Od 1999. godine radi na Gradskom bazenu u Osijeku gdje pokreće i izvodi školu plivanja  s djecom svih uzrasta. Na Visokoj učiteljskoj školi u Osijeku od 2001. godine radi kao vanjski suradnik, a od 2003. godine stalno je zaposlen kao predavač za predmet Tjelesna i zdravstvena kultura. U okviru djelovanja na Visokoj učiteljskoj školi vodi metodičke vježbe iz predmeta Metodika tjelesne i zdravstvene kulture, vodi kolegij Kineziološka kultura, a 2003. godine uvodi izborni kolegij Plivanje za koji je u potpunosti izradio plan i program; usporedno radi na izradi programa po bolonjskom procesu, i to za petogodišnji učiteljski studij i za predškolski stručni studij. Akademske godine 2007./2008. uvodi novi kolegij Kineziološki praktikum za koji je iste godine postavio svoja predavanja na mrežnoj stranici Fakulteta. Godine 2004. dobitnik je Godišnje nagrade Hrvatske udruge sportske rekreacije za doprinos u obuci neplivača u Republici Hrvatskoj. Iste je godine odlukom Ministarstva Republike Hrvatske imenovan članom  povjerenstva za izradu plana programskih aktivnosti i provedbu obuke plivanja. Od studenoga 2008. godine potpredsjednik je Udruge kineziologa grada Osijeka. Od akademske godine 2017./2018. radi i na smjeru Kineziologija gdje drži nastavu iz kolegija Plivanje te rekreacije.

Popis publikacija (poveznica na CroRIS)

CroRIS - Dražen Rastovski

Ime i prezime dr. sc. Daria Župan Tadijanov, doc.
Zvanje Docentica
E-adresa dzupan@foozos.hr
Broj ureda 56
Istraživački interesi kineziološka edukacija, kineziološka metodika, tjelesna aktivnost
  Daria Župan Tadijanov, viša predavačica pri Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti, rođena je 17. prosinca 1980. godine u Osijeku. Osnovnu školu i Prirodoslovno-matematičku gimnaziju završila je u Osijeku. Diplomirala je 2010. godine na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu na usmjerenju Kineziterapija, nakon čega 2011. godine upisuje poslijediplomski doktorski studij Kineziologije, usmjerenje Kineziološka edukacija. Tema je doktorskoga rada Utvrđivanje razlike u kinantropološkim obilježjima učenika s kohlearnim implantatom uključenih u obveznu nastavu tjelesne i zdravstvene kulture sa stajališta etiologije. Od 2008. do 2015. godine radila je kao profesorica Tjelesne i zdravstvene kulture u nekoliko osnovnih i srednjih škola u Osijeku, bila je voditeljica Univerzalne sportske škole u Osijeku od 2008. do 2010. godine te kondicijska trenerica tenisača u TK Olimpija od 2010. do 2014. godine. U veljači 2015. izabrana je u nastavno zvanje predavača za područje društvenih znanosti, polje kineziologija. U svibnju 2017. dobila je povelju zahvalnosti za uspješno završen posao izrade Elaborata studijskoga programa sveučilišnoga preddiplomskoga studija Kineziologije. Područje su njezina znanstvenog interesa kineziološka metodika, kineziološka edukacija, tjelesna aktivnost te tjelesna i zdravstvena kultura u obrazovanju. Objavila je radove iz područja kineziologije u znanstvenim i stručnim časopisima te je izlagala na više znanstvenih i stručnih konferencija.
Popis publikacija (poveznica na CroRIS)

CroRIS - Daria Župan Tadijanov

Ime i prezime Mirta Bijuković Maršić
Zvanje Viša predavačica
e-adresa mmarsic@foozos.hr
Broj ureda 47
Istraživački interesi

teorija i povijest književnosti

Mirta Bijuković Maršić (Osijek, 1981.) viša je predavačica na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti. Na Filozofskom fakultetu u Osijeku godine 2004. diplomirala je povijest i hrvatski jezik i književnost. Od 2004. do 2007. radila je kao učiteljica hrvatskoga jezika i povijesti u Osnovnoj školi Josipa Antuna Ćolnića u Đakovu, u Osnovnoj školi Jagode Truhelke u Osijeku te u II. gimnaziji u Osijeku. Od siječnja 2007. do 2010. radila je u suradničkom zvanju i radnom mjestu asistenta na Filozofskom fakultetu u Osijeku, a od 2010. do 2017. zaposlena je na radnom mjestu asistenta na Odjelu za kulturologiju u sastavu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Od rujna 2004. do prosinca 2005. godine sudjelovala je u projektu Nova škola Nansen Dijalog Centra Osijek i Zavoda za školstvo RH – podružnica Osijek. Od siječnja do lipnja 2009. godine boravila je kao stipendistica Junior Faculty Development Programa na University of California (Berkeley, SAD).

Članica je Matice hrvatske, Society for the Study of the Short Story i Institute of Slavic, East European and Eurasian Studies.

Popis publikacija (poveznica na CroRIS) https://www.croris.hr/osobe/profil/3906

Ime i prezime Željko Gregorović
Zvanje Viši predavač
e-adresa zgregorovic@foozos.hr
Broj ureda 63
Istraživački interesi primijenjena matematika

Željko Gregorović je diplomirao 2006. godine matematiku i informatiku na Odjelu za matematiku u Osijeku na temu 0–1 matematičko programiranje i primjene. Dobitnik je Rektorove nagrade. Od 2007. godine radi na Učiteljskom fakultetu, danas Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti. Sudjelovao je na više stručnih i znanstvenih skupova te je suautor nekoliko stručnih radova.

Drži nastavu iz kolegija Metodika matematike 2, Matematika u igri i razonodi, Oblikovanje teksta i Računalni alati za nastavuna Integriranom preddiplomskom i diplomskom sveučilišnom Učiteljskom studiju u Osijeku. Također drži nastavu iz kolegija Matematička kultura i komunikacija i Matematika u igri i razonodi na redovitom i izvanrednom sveučilišnom preddiplomskom studiju Rani i predškolski odgoj i obrazovanje.

Popis publikacija (poveznica na CroRIS) CroRIS - Željko Gregorović

Ime i prezime Diana Moslavac Bičvić
Zvanje Viša predavačica
e-adresa dmoslavac@foozos.hr
Broj ureda 62
Istraživački interesi metodika matematike, daroviti učenici, obrazovanje učitelja razredne nastave

Diana Moslavac Bičvić rođena je 1983. godine u Osijeku. Diplomirala je 2007. godine na Odjelu za matematiku pri Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku s temom Bayesovska statistika te stekla zvanje diplomirane profesorice matematike i informatike. Nakon završenoga fakulteta radila je u OŠ „August Šenoa” u Osijeku kao nastavnica matematike i informatike.

Od studenoga 2008. godine zaposlena je na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti (tadašnji Učiteljski fakultet), najprije kao asistentica, a potom kao predavačica te od 2022. godine kao viša predavačica. Redovito sudjeluje s izlaganjima na međunarodnim znanstvenim skupovima, objavljuje znanstvene i stručne radove te sudjeluje u radu organizacijskih i programskih odbora međunarodnih znanstvenih skupova. U svrhu popularizacije matematike redovito organizira radionice u sklopu Festivala znanosti i Večeri matematike.

Bila je suradnica na dva znanstvena projekta koje je financirala Hrvatska zaklada za znanost, a sudjeluje u realizaciji institucionalnih projekata.

Na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti izvodi nastavu na kolegijima Elementarna matematika, Matematika, Metodika matematike I, Metodika matematike II, Statistika i Matematika i nadareni učenici na Sveučilišnom integriranom prijediplomskom i diplomskom sveučilišnom Učiteljskom studiju, na kolegijima Uvod u statistiku i Funkcionalna matematika na Sveučilišnom prijediplomskom studiju Edukacijska rehabilitacija, na kolegiju Uvod u statistiku na Izvanrednom sveučilišnom prijediplomskom studiju Edukacijska rehabilitacija te nastavu na kolegiju Funkcionalne matematičke sposobnosti i vještine na Sveučilišnom prijediplomskom studiju Logopedija.

Niz godina radi kao suvoditeljica Male matematičke škole, izvanškolske aktivnosti za učenike četvrtih razreda osnovne škole s posebnim interesom za matematiku, koja se izvodi na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti.

Popis publikacija (poveznica na CroRIS) CroRIS Diana Moslavac Bičvić